Logod

Logod

Kõik logod kasutamiseks asuvad Tartu Ülikooli avalike turundusmaterjalideSIIN.


Ülikooli põhilogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille all on aastaarv 1632, ja sellest paremal olevatest sõnadest „TARTU ÜLIKOOL“. Põhilogo on olemas ka inglise ja ladina keeles. Korraga võib kasutada ainult ühes keeles põhilogo.

Põhilogo on eelistatud logo.

Põhilogo on lubatud kasutada

  • tunnussinisena valgel taustal,
  • valgena põhivärvide taustal,
  • foto taustal.

Põhilogo paigutus sõltub kuvandiringist ja seda on selgitatud iga kuvandiringi juures eraldi.


Ülikooli kompaktlogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille all on aastaarv 1632, ja sellest paremal kahele reale paigutatud sõnadest „TARTU ÜLIKOOL“. Kompaktlogo on olemas ka inglise ja ladina keeles. Korraga võib kasutada ainult ühes keeles logo.

Kompaktlogo eelistatakse ruuminappuse korral või kui põhilogo ei ole võimalik või mõistlik kasutada (nt esitamisel koos partnerite või ülikooli üksuste logodega, vt näidet lk 70).

Kompaktlogo on lubatud kasutada

  • tunnussinisena valgel taustal,
  • valgena põhivärvide taustal,
  • foto taust


Ülikooli põhilogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille allÜlikooli ringlogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille all on aastaarv 1632, ja selle ümber ringikujuliselt paigutatud sõnadest „TARTU ÜLIKOOL“ kahes keeles:

eesti ja inglise keeles,
eesti ja ladina keeles või
inglise ja ladina keeles.

Ringlogo on lubatud kasutada

  • tunnussinisena valgel taustal,
  • valgena põhivärvide taustal,
  • foto taustal.

Ringlogo ei ole lubatud kasutada samal pinnal koos põhi- või kompaktlogoga.



Ülikooli logomärk koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille all on aastaarv 1632.

Logomärki kasutatakse olukorras, kus põhi-, kompakt- või ringlogo ei ole võimalik või mõistlik kasutada (nt lõpusõrmusel, embleemil, veebisaidi tunnusikoonina).

Logomärki ei tohi kasutada logoga kõrvuti.

Aastaarvu võib logomärgist ära jätta ainult juhul, kui seda ei ole võimalik tehniliselt teostada (nt metalli freesimisel). Selline kasutusviis tuleb kooskõlastada turundus- ja kommunikatsiooniosakonnaga.

Logomärki on lubatud kasutada tunnussinisena

  • valgel taustal,
  • metalli või puidu töötlemisel,
  • valgena põhivärvide taustal, foto
  • taustal.


Ülikooli põhilogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille Nii siinses näites olevat põhi-, kompakt- ja ringlogo ning logomärki kui ka allpool käsitletavaid valdkondade ja üksuste logosid võib kasutada põhivärvide taustal olenemata sellest, kas neid kujutatakse eraldi või koos.

Kui logo paigutatakse foto taustale, tuleb silmas pidada head loetavust ja piisavat kontrasti. Kontrasti saavutamiseks võib kasutada fototöötlust.


Ülikooli põhilogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille Ülikooli valdkondade ja üksuste logod koosnevad ülikooli logomärgist, sellest paremal asuvatest vähendatud suurusega sõnadest „TARTU ÜLIKOOL“ ja selle all olevast valdkonna või üksuse nimetusest.

Valdkonna ja üksuse nimetus kirjutatakse väikese algustähega. Suurtähte kasutatakse keelereeglite järgi ainult nimetuse alguses oleva inimese või asukoha nimes (nt Johan Skytte poliitikauuringute instituut, Narva kolledž).

Kui nimetus on pikk, võib see asuda kuni kolmel real ja sõnu on lubatud poolitada. Liitsõna on soovitatav poolitada liitsõnapiirilt.

Kõik valdkondade ja üksuste logod tuginevad samale alusjoonestikule.


Mõnikord on vaja samal pinnal näidata ülikooli logo koos mitme valdkonna või üksuse nimetusega. Sel juhul ei panda iga valdkonna või üksuse nimetuse juurde eraldi ülikooli logo, vaid see esitatakse ainult üks kord.

Horisontaalse paigutuse korral esitatakse vasakul ülikooli kompaktlogo ja selle kõrval üksteise järel püstjoonega eraldatuna valdkondade või üksuste logod.

Vertikaalse paigutuse korral esitatakse ülikooli põhilogo ja selle all vahejoonega eraldatuna üksuste logod.

Koos võib esitada ka eri struktuuriastmete logosid (nt humanitaarteaduste ja kunstide valdkond ning genoomika instituut).


Logol on kaitstud ala, millele ei tohi sattuda teisi kujunduselemente ega nende osi. Logo paigutades tuleb lähtuda selle kaitstud ala suurusest.

Põhilogo ning valdkonna ja üksuse logo kaitstud ala leitakse peahoone portikuse kujutise kõrguse järgi (aastaarvule kuluvat ruumi arvestamata).

Kompaktlogo ja ringlogo kaitstud ala määratakse kujutises olevate sammaste kõrguse järgi.

Ülikooli põhilogo koosneb ülikooli peahoone portikuse kujutisest, mille Kui ülikooli, valdkondade ja üksuste logosid kasutatakse horisontaalselt koos, moodustub
äärtele jääv kaitstud ala peahoone portikuse kujutise kõrguse järgi (aastarvule kuluvat ruumi arvestamata). Eri logode vaheline kaugus leitakse kahe kõrvuti oleva peahoone portikuse kujutise kogulaiuse järgi.

Kui ülikooli, valdkondade ja üksuste logosid kasutatakse vertikaalselt koos, määratakse äärtele jääv kaitstud ala ülikooli peahoone portikuse kujutise kõrguse järgi (aastaarvule kuluvat ruumi arvestamata). Ülikooli ja valdkonna logo vahele jääb sammaste kõrguse suurune vahe ning ülejäänud logode vahele kahekordne sammaste kõrguse suurune vahe.


Logo ei tohi

  • üheski suunas venitada ja selle elementide proportsioone ei tohi muuta;
  • täiendada ega moonutada lisatekstiga.

Lisatekstid peavad asuma logost eemal ega tohi moodustada logoga koos eraldiseisvat tervikut.

Logo elemente ei tohi

  • ümber paigutada ega lisada;
  • kasutada uute (koostöö)logode loomiseks.

Logo kasutamist partnerluse tähistamiseks on kirjeldatud lk 70.

Ülikooli logodes tohib kasutada ainult tunnussinist ja valget värvi, v.a juhul, kui

  • võimalik on ainult mustvalge trükk või
  • logo on välja lõigatud või graveeritud (nt metalli või puidu korral).

Lubatud värvikombinatsioonid on tunnussinine logo valgel taustal ja valge logopõhivärvide taustal.

Accept Cookies